SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkyılmaz ve algı ajanları!

Yazının Giriş Tarihi: 24.10.2021 19:53
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.10.2021 19:53

Geçen gün CHP’li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, bir kısım basın mensubuyla Yıldıztepe’de bir toplantı yaptı. 
Toplantının konusu yeni imar planlarının tanıtımı olarak açıklandı. İmar planlarıyla ilgili doğruları başka bir yazımızda kaleme alacağız. Bugünkü konumuz imar dışındaki bölümler. 


Her ne kadar solumsu görünümlü bir takım algı ajanları Türkyılmaz’ı cilalamaya çalışsa da herkes gerçekleri görüyor. 
Başarısızlığı Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik söylemlerle gizlemeye çalışıyor Hayri Türkyılmaz. Bugüne kadar elini sürüp bitirdiği, Mudanya’ya hizmet ya da değer katacak tek bir iş yok geride kalan 7.5 yılda.


En güzel yorumu zaten Türkyılmaz’ın bir dönem birlikte siyaset yaptığı Memleket Partisi Mudanya İlçe Başkanı Hasan Yıldırım birkaç gün önce düzenlediği basın toplantısında yaptı. 7.5 yılda Mudanya’nın 30 yıl geriye gittiğini söyledi Yıldırım
Dahası Türkyılmaz’ın bir dönem yol arkadaşı olan ve ilk dönem Başkan Yardımcılığını yapan Mustafa Ay hocam da zaman zaman nasıl kötü yönetildiğini ilçenin somut örnekleri ile yayımlıyor sosyal medya hesabından. 


Bizim ülkemizde marjinal sol başarısızlığını hep süslü lafların altına gizlemeye kalkar. Türkyılmaz’da geçmişi marjinal sol olan bir isim ve başarısızlığını bilim, barış gibi lafların altına gizlemeye çalışıyor.


 Mudanya’da Güzel Sanatlar Fakültesi’ne örneğin bunca yıldır bir yer bulamayan Türkyılmaz, İtalya’nın bir üniversitesi ile Türkiye’nin ilk bilimsel dalış merkezi kuracakmış. Mış diyorum çünkü Mudanya Yelken Kulübü’nü yerinden eden ve bugüne kadar denizle ilgisi hiç olmayan bir isim Türkyılmaz
Niyet deniz olaydı şimdiye kadar neler yapılırdı. Niyet tamamen algı yönetmek. O dediği işi de yapamaz yazın bir kenara. Büyükşehir’in çalışır durumda verdiği havuzu iki yıldır kapalı tutuyor Türkyılmaz. En iyi ihtimal şubatta martta açılabilir ki o bile zor. 
Cilacı algı operasyoncularına en azından Mudanya’da kargalar bile gülüyor. 


Türkyılmaz başarısızlığının kamuoyundaki yansımasını bu tür olmayacak işler ve Bursa Büyükşehir’le kavga ederek gizlemeye çalışadursun, siyaseten de zor durumunu aşmak için umudunu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yanaşmakta buluyor. 
Bakın o toplantıda neler diyor Türkyılmaz, “Biz İstanbul Büyükşehir’den yardım istedik. Ekrem başkan sağ olsun, aracını gönderdi, temizliğe başladık. Bursa Büyükşehir de ben 2014 yılında seçildikten iki gün sonra iki deniz temizleme aracını buradan alıp Gemlik’e gönderdi. Şimdi onlardan biri kayıp, öbür ahtapotu göndermişler, göstermelik bir şeyler yaptılar, o kadar”. 


Bir ilçe belediye başkanı öncelikle gidip bağlı olduğu büyükşehirden talepte bulunur. İkincisi İBB eğer bir becerisi varsa önce kendi sahillerini temizlemeli. Şov için bir günlüğüne o araçları buraya gönderirken Haliç’in yıllar sonra ne halde olduğunu Türkiye görüyor. Hasılı algı ajanları ne yaparlarsa yapsınlar mızrak çuvala sığmıyor. Hayri Türkyılmaz, her iki dönemiyle de Bursa’nın en başarısız belediye başkanı olarak tarihe geçecek. Mudanya için bir sonraki seçimde CHP başka bir ismi seçecek.

Bunu da buraya not edelim. 


 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.