SON DAKİKA
Hava Durumu

Var ol Osman hocam!

Yazının Giriş Tarihi: 20.03.2021 20:24
Yazının Güncellenme Tarihi: 20.03.2021 20:24

Halk TV Eski Genel Yayın Yönetmeni Hakan Aygün, geçen yıl Müslümanların kutsal kitabı Kur'an-ı Kerim'deki ayetlerle dalga geçince büyük tepki çekmişti. 
Müslüman bir ülkede yaşamasına rağmen o ülkenin kutsal inançlarıyla dalga geçecek kadar basit ve utanmaz olan Hakan Aygün’e o günlerde soruşturma açılmış bir süre hapis yatmıştı. 


Ancak Hakan Aygün’ün bu terbiyesizliğine inancına saldırılan Müslümanların tepkisi hiç bitmedi. Kısa süreli hapis kimseyi tatmin etmedi. 
İşte o isimlerden biri olan emekli Milli Eğitim Müdürü Osman Şeker ağabeyimde Kur’an ayetlerini aşağılayacak kadar adileşen Hakan Aygün’ün peşini bırakmadı. 


Samimi bir Müslüman olarak Allah’ın ayetlerine hakaret eden Aygün için gidip Mudanya Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. 
Mudanya Cumhuriyet Savcılığı ilk başvuruda suçu Mudanya’da işlemediğini, kişinin ikamet ettiği Manisa’da açılması gerektiği ile ilgili ara bir karar verdi. Ancak Osman hocam vazgeçmedi.

Israrla takip etti konuyu. 
Ve Mudanya Savcısı, Hakan Aygün’ün halkın belli bir kesimini başka bir kesimine karşı kin ve nefrete alenen tahrik ettiği suçunu işlediğini ve yeterli şüphenin olduğunu belirterek dava açtı. 


Savcı tarafından hazırlanan iddianamede Hakan Aygün’ün işlediği suça uyan TCK’daki maddeler doğrultusunda cezalandırılmasını ve bazı kamu haklarından kısıtlanmasını istedi. 
Bu ülkede kimsenin insanların inançlarına hakaret etme hakkı olamaz. 

Kaldı ki bin yıldır milyonarca şehit verip Allah’ın kelamını yere düşürmeyen, Allah yolunda canını kanını veren bir milletin kurduğu ülkede ve yaşattığı vatanda o insanların inancına hakaret edenlerin en şiddetli şekilde bunun bedelini ödemesi gerekir. 


Bu çerçevede bir Müslüman olarak bu hakaretin hesabını sormak için bireysel olarak bu mücadelesini sürdüren Osman hocama bir Müslüman olarak teşekkür ediyorum.

Verdiği mücadeleyi selamlayıp ellerinden öpüyorum.


Zalime , zulme baş kaldıran her kim varsa son nefesimize kadar onların yanında olmaya devam edeceğimizi de bir kez daha ifade edelim.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.