SON DAKİKA
Hava Durumu

Yeter! Kesin artık bu kepazeliği

Yazının Giriş Tarihi: 19.12.2018 21:45
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.12.2018 21:45
Hiç kuşku yok ki televizyon kanalları arasında Türk toplum yapısına, aileye ve çocuklara kadar en olumsuz etki TV8’in yayınları yapıyor. Kavgayı, dedikoduyu, hatta hatta sofra adabını sabahtan akşama kadar parça pincik ediyor.Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8, kültürel yozlaşmanın bayrağını en önde taşıyor adeta. Hemen hemen tüm programları Türk örf ve adetlerine, İslam ahlakına net bir şekilde tezat bir yaklaşıma sahip. Ancak Acun Ilıcalı, medya dünyasında eleştirilemez isimlerden biri niyeyse. Birçok skandal isminin ekranlara geldiği TV8’le ilgili her ne hikmetse Acun Ilıcalı ciddi bir koruma altında. Kimse eleştirmiyor ya da eleştiremiyor.

Malum yine Acun Ilıcalı’nın kanalında yayınlanan iki programda yer alan Murat Özdemir'in papağana yaptığı işkence gündemin ilk sıralarında yerini koruyor.

Yemekteyiz ve MasterChef yarışmalarında boy gösteren bu zatın yaptıkları ayyuka çıkınca medyayı aldı bir panik. Vay efendim Acun Ilıcalı, bu zatı kovmuş da vay efendim onunla ilgili değilmiş de vay efendim zaten dış yapımmış da…

Önceki gün savcı tarafından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilen Murat Özdemir'e 5 bin 254 lira para cezası kesti. Murat Özdemir'in işkence yaptığı papağan ise tedavi görüyor. Özdemir ne ilk ne de son. Bizce RTÜK özellikle TV8’de yayınlanan ve Türk örf ve adetlerine İslam ahlakına uygun olmayan, hatta aile yapısını dinamitleyen bu programlarla ilgili ciddi tedbir almalı. Sadece psikopatlık yaptıkları için ve sınırı aştıkları için bu programlarda ruh sağlığı yerinde olmayan tipler çocuklara gençlere, kadınlara ve topluma bir halt yapıyorlarmış gibi sunulmamalı. Bunun derhal önüne geçilmeli.

Bursa’da AK Parti 18-0’a gidebilir…Yerel seçimlere doğru siyasetin ateşi tavan yapmışken CHP’deki kaos devam ediyor.  CHP Bursa’da baş döndüren trafik de bir yandan sürüyor. CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı hemen hemen kesinleşen ancak Nilüfer ve Mudanya adayları için bastıran Bozbey ile CHP’nin Atölyeciler arasındaki kapışma da son hızıyla devam ediyor.  Bozbey’in, "Yerime Turgay Erdem kalmazsa asla Büyükşehir'i kabul etmem. Hayri'yi de Mudanya'da katiyen istemem!" direnişine karşı Atölyecilerin Genel Merkez’de rest çekmesi olayı daha da karmaşık bir duruma getirmiş durumda.

Lale Karabıyık, Mustafa Bozbey ittifakının bu süreçte ellerindeki kartları en iyi şekilde değerlendirmek istemeleri,  diğer genel başkan yardımcısı Orhan Sarıbal ve Atölyecilerin de özellikle Nilüfer ve Mudanya’da hâkimiyeti kaybetmeme çabası, Bursa’da partiyi adeta darmadağın etmiş durumda.

Bir yandan da İYİ Parti ile ilçe paylaşımları göz önünde bulundurulursa, CHP’de yaşanan bu kapışmanın seçime kadar devam etmesi kaçınılmaz. CHP örgütündeki karmakarışık durum, her gün üst üste gelen hamleler de gösteriyor ki kısa zamanda bir toparlanma olmazsa ki çok zor görünüyor, CHP bırakın yeni ilçe kazanmak elindekileri de kaybedecek.

Hali hazırda 18 belediyenin 16’sını elinde tutan AK Parti, 31 Martta 18-0’lık bir skorla tarihi bir zafere imza atabilir. AK Parti’de henüz ilçe başkan adayları belli olmamasına rağmen, güçsüz bir rakiple seçime gidiyor olmanın avantajı var. Her ne kadar Mustafa Bozbey isminin kamuoyunda bir havası olsa da Bozbey’in sadece rakipleri değil kendi partisi içinde de hırpalanması, özellikle Nilüfer’deki kabarık dosyaları önümüzdeki süreçte CHP’yi çok ama çok zorlayacak gibi görünüyor.

Cumhur ittifakı partilerinden MHP ile AK Parti arasında Bursa için bir sorun varmış görüntüsü verilmeye çalışılsa da bu çok gerçekçi değil. AK Parti Bursa’daki 16 belediyeye sahip. Kalan iki belediye Nilüfer ve Mudanya’da da ikinci parti durumunda. AK Parti’nin bu süreçte MHP’ye elindeki belediyeyi vermesinin çok da mantıklı olduğunu söylemek güç. Ancak iki parti arasındaki ittifak meclis üyelikleri konusunda jestler yapılmasıyla belki karşılanabilir. MHP’nin Bursa’da AK Parti’den belediye isteme noktasında bir girişimde olacağını da tahmin Murat Özdemir'in etmiyoruz.

Dolayısıyla CHP’deki kaos ve her geçen gün yaşanan erime AK Parti’ye yerel seçimlerde çok daha güçlü bir hale getiriyor. Nilüfer ve Mudanya’da iyi aday ve iyi liste ile girilecek seçim yarışından galip çıkması da mümkün. Böylece belki de tarihi bir zafere imza atarak 18-0’a yürümesi çok şaşırtıcı olmayacak.

Tansal’ın istifası

CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal, görevinden istifa etti. Tansal istifasının ardından Nilüfer Belediye Başkanı ve CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Mustafa Bozbey’le bir araya geldi. Tansal’ın Nilüfer Belediye Başkanlığına adaylığı için istifa ettiği öne sürüldü. Ancak Tansal için bir alternatifin de İl Başkanlığı olduğu ifade ediliyor. Bozbey dün İl Başkanı Hüseyin Akkuş’la da görüştü. Bakalım bu trafiğin sonunda Bozbey, Akkuş ve Tansal istediklerini alabilecek mi?

Koltuk sevdası öyle bir şey işte.

Dün sövdüğüne bugün takla atar aynı karede olmak için yırtarsın. Dün kovduğunun ayağına gider özür dilersin... Omurgan yoksa o koltuktan seve seve kalkarsın...

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.