SON DAKİKA
Hava Durumu

Yeter ulan artık!

Yazının Giriş Tarihi: 10.09.2021 20:20
Yazının Güncellenme Tarihi: 10.09.2021 20:20

Türk milleti Yunan işgaline karşı o günkü devletini ve topraklarını savunmak üzere verdi Kurtuluş Savaşını. Altını bir kez daha çizelim Yunanistan Ordusu’nun işgaline karşı verildi milli mücadele. 
Cephede savaşan da cephe arkasında direnen de o günkü Türk devleti olan Osmanlı Devleti’nin vatandaşları. Ordunun komutanları da Osmanlı Türk Devleti’nin subayları. Ordu da Osmanlı Devleti’nin onca savaştan geriye kalan ordusu. Bu ülkede kendisini solcu ilerici modern bilmem ne sayan yobaz ve cahillerin kabul edip etmemesi de bu gerçeği değiştirmiyor. 


Bu ülkede güya çağdaş güya ilerici bilmem ne diye kendini tanımlayan bir kesimin 90 yıldır Türk kadınına, Türk milletine alçakça hakaret etmeyi gelenek haline getirmiş durumda. 
Buna biraz toplumun büyük bir kesiminin baskıya boyun eğerek sessiz kalması da yol açmıştır ancak birilerinin de çıkıp yeter ulan demesinin vakti çoktan geçti.


Kimsiniz ulan siz?

Nesiniz?

Nereden alıyorsunuz bu yetkiyi, hangi gerekçe ile millete hakaret edebiliyorsunuz?

Kimsiniz lan siz?

Kim verdi size devleti ve ülkeyi de ali kıran başkesen oluyorsunuz? 


Son örnek ÇYDD diye bir derneğin CHP’li belediye olan Edremit’te kurtuluş törenlerinde kabul edilemez, asla göz yumulamaz, alçakça Türk kadınına saldırısıyla ortaya çıktı. 
Tarih bilmez, milletini tanımaz bir avuç at sineği, koca bir millete hakaret ediyor, kara çarşaf attıkları bir Türk kadınını zincire vuruyor. Hem inançlara hem millete aşağılık bir şekilde saldırıyor. 
Ve ilçe Kaymakamı…
Çok şükür ki İçişleri Bakanlığı hemen açığa aldı. Kaymakam olmuş ama milletine hakaret edilirken protokolde köşe kırlenti gibi oturuyor. 
Değil kaymakam padişah olsan ne yazar. Devlet milletin hukukunu koru diye seni oraya koyuyor, sen milletine hakaret edilirken susup izliyorsun. O kurtuluş mücadelesinde canlarını ortaya koyan kaymakamların kemiklerini sızlatarak. 
Bu ülkede bu millete tepeden bakanların devri biteli 20 yıl oldu. Ancak 20 yıl sonra bile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli dışında gür sesle yeter ulan kimsiniz siz diyecek kişi sayısı o kadar az ki ne yazık ki!  
Siyasetçisi siner, valisi, kaymakamı aman ayağıma taş değmesin der, bürokratı bilmez görmez duymaz. Ondan sonra bir grup azgın milletin tepesine biner. 
Yok mu arkadaş bu ülkede ÇYDD mi nedir bu azgınlara haddini bildirecek yiğit bir kişi? 
Edremit özelinden yola çıkarak bir kez daha çok önemli bir konunun tekrar gözden geçirilmesi şart. Türk milleti Kurtuluş Savaşı’nı Yunan ordusuna karşı verdi. Ancak sanki Osmanlı Devletine karşı yapılmış bir savaşmış gibi bir algı oluşturmak isteyenler başarılı oldu. 
Osmanlı ismini ağzına alanlara hücum edilirken Yunan’a methiyeler dizmek,güzellemeler yapmak övünç kaynağı haline geldi. 
Yunan için güzellemeler dizenlerin tarihte kurduğumuz en büyük devlet olan Osmanlı’ya düşmanlıkları ile 90 yıl bu millete hakaret edenler aynı isimler.
 Birileri Türk topraklarında yaşadıklarını bu azgınlara hatırlatmalı, millete dikilen o kafaları saniye geçirmeden indirilmeli.
Topa girmeyen siyasetçiye, bürokrata, kamu görevlisine, seçilmişe atanmışa ve dahi kim varsa hiçbirine taviz verilmemeli. Varsın dünya yansın benim bir dirhem yerim yanmasın diyenin devletle de milletle de işi olmasın. 
Edremit’le ilgili son bir sözümüz daha olacak. Sadece Kaymakamın görevden alınması yetmez. Belediye başkanı ve programla sorumlu kim varsa hepsinin toptan görevden alınması gerekir. 
Bir not: ÇYDD’nin Edremit’te ortaya koyduğu iğrençlikten bir kare paylaşıyorum. Şu iki yobaz tipinde bir tek savaşan kadın fotoğrafı bulabilir misiniz Kurtuluş Savaşı’nın herhangi bir evresinde?

Sözüm bukadar!

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.