SON DAKİKA
Hava Durumu

Yine mi suyun öte yakası ırkçılığı…

Yazının Giriş Tarihi: 30.01.2017 22:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 30.01.2017 22:30
Geçen hafta AK Parti Yıldırım İlçe Danışma Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıya Bursa milletvekilleri Bennur Karaburun ve Emine Yavuz Gözgeç de katılırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe katılmadı. Altepe’nin yerine Başkan Vekili olarak aynı zamanda Yıldırım Belediye Meclis Üyesi Abdulkadir Karlık katılarak, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında sunum yaptı.Abdulkadir Karlık ve Cüneyt Karlık kardeşlerin suyun öte yakası kontenjanından Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından Yıldırım’da önüe çıkarıldığını biliyoruz. Bu tür toplantılarda da Karlık’ın sunum yapması ve isminin sık sık gündem gelmesinin en önemli nedenlerinden biri bu. Ancak çok değil 5 yıl önce Yıldırım’da Cüneyt Karlık’ın milletvekilliği adaylığı sürecinde ampul patlatan Abdulkadir Karlık, aradan geçen bu sürede önce Ak Parti’den meclis üyesi ardından da Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevine tırmandı. Sosyal medya hesabını oldukça aktif kullanan Abdulkadir Karlık’ın 17-25 Aralık'tan 15 Temmuz işgal girişimine kadar olan süreçte pek suya sabuna dokunmadığını biliyoruz. Karlık 15 Temmuz sürecinden sonra ancak FETÖ ve paralel devlet yapılanmasıyla ilgili yoğun bir paylaşım trafiği ortaya koydu.

Tüm bunlar bilinirken, potansiyel olarak gelecek seçimlere yönelik bu isim parlatma ve hazırlık çalışmalarının gözden kaçmadığını söyleyelim. Recep Altepe’nin desteğinin de gözle görülür şekilde arttığını da ekleyelim. Yorumu da okuyucularımıza bırakalım.

-----------------

 
Vekilin haberleşme faturası

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Elif Doğan Türkmen, akıl almaz haberleşme faturası ile birkaç gündür gündemde. 2016 yılında 1 milyon 200 bin liraya yakın haberleşme faturası gelmiş vekile. Tabi ödemesini TBMM yapacak. 38 üye ve başkan vekilinin toplam iletişim harcaması ile 10 milyon civarında. Yani 37 kişi 9 milyon lira, Elif hanım tek başına 1 milyon 200 bin lira. Bitmiyor. 2017 yılının ocak ayında da tam 750 bin liralık bir faturası var Elif Doğan Türkmen’in. Maşallah demekten ileri gidemiyoruz. Sınırlama yok deniyor başkanlık divanı için. Sınırlama olmaması suistimal yapılmasına gerekçe olamaz. Burada apaçık bir şekilde milletin vergileri har vurulup harman savurma durumu oluşmuş. Didem hanımın faturası yaklaşık 77 milletvekili maaşına denk geliyor. Zorlasan bir okul yaparsın. 847 asgari ücret mesela. Örnekleri çoğaltmak mümkün. Milletvekili maaşlarının her dönem tartışılan bir konu olduğunu da ekleyelim. Didem hanım 6.5 yıllık milletvekili maaşını bir yılda telefona vermiş mesela.

Tüm bunları bir kenara koyup bir de şöyle bakalım, geçtiğimiz yıllarda Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e alınan makam arabası özellikle CHP’liler tarafından oldukça sert eleştiriler almış, milletin hakkının makam aracında israf edildiği yaygarası uzun süre kamuoyu gündeminden düşmemişti. Hatta makam aracı Görmez tarafından iade edilmiş ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisine yeni bir makam aracı göndermişti.

O gün yaygara koparan bir kısım CHP’li bugün adeta sus pus durumunda. Haksızlığa karşı çıkılacaksa, milletin delikli kuruşunun hesabı sorulacaksa CHP’nin derhal kendi vekilinden bu yetimin hakkını sorması gerekmez mi? Yok eğer efendim hak var kullanmış diyerek konu kapatılmak istenirse, yarın seçmen kürekle kovaladığında kimse kızmayacak. Bir yandan yolsuzluk, hırsızlık edebiyatı yapıp bir yanda böyle bir suiistimale ses çıkarmamak en hafif değimiyle kendi kendini inkârdır. Nokta… 

 

-------------------------------

 

Bir de özellikle sol görüşlü arkadaşların çok anlattıkları bir hikâye var, onu da buraya alalım…

TAM BİR MİLYON POUNDİngiltere'de yargıçların maaşı yokmuş. Onun yerine ihtiyaçları oldukça kullandıkları kredisi sınırsız çek defterleri varmış. İngiliz devleti hâkimlerine o kadar güveniyormuş yani. Bir gün hâkimin biri bir bankaya gidip 1.000.000 Pound'luk bir çek bozdurmak istediğini söylemiş. Tabii ortalık birbirine girmiş. Banka yöneticileri en üst makamdan onay almadan bu kadar parayı veremeyecekleri söyleyip hemen İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Başbakanlığa filan telefon etmişler. Ancak aradıkları her yerden gelen cevap aynıymış: Ödeyin!  Gel gelelim bankada o kadar nakit yokmuş. Hâkimden ertesi gün gelmesi rica edilmiş. Ertesi gün para bir bavul içinde hazırmış. Aradan birkaç gün geçmiş. Hâkim çıkagelmiş. Parayı bankaya geri vermek istiyormuş. Banka yönetimi şaşırıp kalmış. Hemen Adalet Bakanlığı'nı aramışlar. Derhal bakanlık müfettişleri devreye girmiş ve hâkime hareketinin sebebini sormuşlar. Hâkim "Kraliçe’nin hükümeti bize gerçekten bu kadar güveniyor mu? Onu sınadım" cevabını vermiş.  Raporlar bakanlığa iletilmiş ve aynı gün hâkim azledilmiş. Adalet bakanlığı hâkime gönderdiği yazıda gerekçeyi şöyle açıklamış: "Kraliçe hükümetinin saygın bir hâkimi, devletine güvenmiyor ve onu sınıyorsa, devlet ona asla güvenmez."

-----------------------

 
Mutlu Hoca hayırlı olsun


Hamza Hamzaoğlu ile yolların ayrılmasının ardından günlerdir yeni teknik direktörü bekleyen Bursaspor’da görev Mutlu Topçu’nun. Bursaspor’da teknik direktörlük koltuğuna getirilen Mutlu Topçu, kendisini 1.5 yıllığına yeşil-beyazlı renklere bağlayan resmi sözleşmeye dün basın mensuplarının huzurunda imzaladı. Mutlu Hocaya da Bursaspor’a da hayırlı olsun. Kariyeri belli Türk bir hocanın Bursaspor’un başında olması sevindirici bir durum ve tercihin Türk hocadan yana kullanılmasını da yerinde buluyoruz. Mutlu hocanın başarılı olmasını diliyoruz. Mutlu Hoca imza töreninde iddialı geldiğini hissettirdi. Eh elindeki takımın kötü olduğunu söyleyemeyiz. Sadece taktik ve reaksiyon zamanlamalarını doğru yapılması, Bursaspor’un hak ettiği yere doğru ilerlemesini de beraberinde getirecektir. Bu ışık Mutlu Hocada var. Hayırlı olsun.

 

 

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.