Bu topraklara hep yabancı kaldılar…

İsimleri ne olursa olsun, ama, kafalarıyla bu topraklara hep yabancı kaldılar. Müslümanın ekmeğini yediler ama gavurun kılıcını salladılar. Gazetelerinin kuruluşundan itibaren, bu topraklara, bu topraklara ait ne varsa hemen her şeye savaş açtılar. Önce; güzellik yarışmalarıyla bu milletin kızlarını, soyundurarak Batılıların salyalı ağızlarına meze yaptılar. Bunu da sanat ve çağdaşlaşma adına yaptılar. Böylece çağdaşlaşacak, kalkınacak ve gelişecektik. Daha yakın zamana kadar, bu milletin çocuklarını, sırf kıyafetleri nedeniyle  kamu binalarına sokmayanlar da aynı fosil kafaya sahip tiplerdi.

Sonra;’ 15 Temmuz işgal girişimi’nde, aynı tiplerin, işgalci güçlerle iş tuttuğuna tanık oluyoruz. Bu da yetmedi; celladına aşık tipler gibi, gittiler cellatlarının kucağına oturdular. ABD’nin beslemesi FETÖ elebaşı, Alman Cumhurbaşkanının kucağına oturan bu gazetenin genel yayın yönetmeni Jhon Dündar, sadece birer örnek.

Şimdi bu günlerde, haydut devlet Türkiye’ye ayar çekmeye çalışıyor ya, bundan ne kadar sevinç duyduklarını iyiden iyiye açık ettiklerine tanık oluyoruz.

Geçtiğimiz günlerde; Türkiye’nin ABD Büyükelçisi ile ABD’li yetkililer, Ajan Papaz Brunson ilgili bir görüşme yaptı. Bu görüşmede, Türk Büyükelçi Amerikalılar taviz vermediği için, bu gazete adeta yasa girmiş  ruh haliyle, haberi sütunlarına taşıyor. Aslında ülkesinin menfaatini koruduğu için övülmesi gereken Türk temsilcisini, utanmasa hain olarak niteleyecek.

Cumhuriyet Gazetesindeki haber şöyle: ” ABD’nin Ulusal Güvenlik Danışmanı, rahip Brunson konusunda Türk Büyükelçi ile görüştü. Görüşmeye ilişkin ilk haber Bloomberg’in Beyaz Saray muhabiri Jennifer Jacobs’tan geldi. Jacobs, görüşmede ilerleme sağlanamadığını iddia etti ve “Türkiye’den bıkan Trump, Brunson’ın serbest kalması karşılığında herhangi bir teklifte bulunmayı reddediyor”

Yılardan beri bu ülkenin kaynaklarını sömürecek, ülke ne zaman ki ayakları üzerine durmaya başlayacak, insan hakları ve demokrasisini geliştirmeye başlayacak, arkasından darbelerle, ülkenin önünü tıkayacaklar, bu millet Trump’ tan bıkmayacak, bir Büyükelçi, ülkesinin haklarını korumak için direnç gösterdiği zaman ‘adam’ bizden bıkacak öyle mi. Siz de bunu, kendi ülkenizi suçlar bir dille sütunlarınıza taşıyacak, haber yapacaksınız; sonra da buna yayın ahlakı ve bağımsızlığı ve objektifliği diye yutturacaksınız.

Haberin devamı da şöyle: “Beyaz Saray sözcüsü Sarah Sanders, konuyla ile ilgili yaptığı açıklamada, ” Türk Büyükelçi’nin isteğiyle, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ve Büyükelçi Serdar Kılıç Beyaz Saray’da bir araya geldi. İkili Rahip Brunson krizini ve ABD-Türkiye ilişkilerini değerlendirdi”

Ulusal güvenlik danışmanı Bolton ve Türkiye’nin ABD Büyükelçisinin yaptığı görüşmede ilerleme gerçekleşmedi. Trump’ın, Brunson karşılığında Türkiye’ye bir şey vermeyi reddettiği aktarıldı. Öte yandan diplomasinin devam edeceği ancak Bolton, ABD’nin pazarlık yapmayacağı mesajı verildi. Jacobs, tweetinde şu ifadeleri kullandı: Türkiye’den bıkan Trump, Brunson’ın serbest kalması karşılığında herhangi bir teklifte bulunmayı reddediyor. Bugün Bolton ve Kılıç arasındaki görüşmede ilerleme sağlanmadı. Diplomasi sürüyor ama Bolton uyardı: ABD pazarlık yapmayacak.”

Peki yıllardan beri pazarlık yaparken, ABD, dayatmalarını dikte ettiriyor, Türkiye ise tamam abi dediği zaman sorun kalmıyordu. Ve biz de kurtuluş savaşı yaptığımız, bağımsız ülke olduğumuzu şişine şişine söylüyorduk, Bizdeki Amerikancılar da koltuklarına yaslanarak keyiflerini sürüyorlar, ya da bir şekilde beslendikleri kanallardan nemalanmaya devam ediyorlardı, öyle değil mi?

Artık, bu ülkenin gerçek sahipleri kedine geldiler ce ülkelerine sahip çıkmaya başladılar.  Biz de Trump’tan, çok hem de çok bıktık. Artık bu ülkeye operasyon çekmelerinden fazlasıyla bıktık…

 

 

İlginizi Çekebilir

Vurun Alinur Aktaş’a…

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş her ağzını açtığında CHP’li solak kesimin hedefi haline geliyor. Daha ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir