SON DAKİKA
Hava Durumu

Aferin size çocuklar!

Yazının Giriş Tarihi: 12.12.2022 21:07
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.12.2022 21:07

Yıldırım’da ilginç ve güzel işlereimza atan bir okul var. Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. 


Toplumsal hassasiyetlere duyarlı, gündeme ve geleceğe odaklı örnek işlerin altına imza atışorlar. İşte onlardan biriyle daha ortaya çıktılar. Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halkla İlişkiler öğrencileri kadına şiddete dikkati çekmeyi amaçlayan bir proje hazırlamış.  Proje kapsamında alanında uzman ressam Tülay Korkudan, Funda Ay ve Leyla Başlı ile çalışan Halkla İlişkiler alanı öğrencileri “şiddetin etkilerini sanat yok eder” sloganıyla şiddet mağduru kadınlar için resim yaptılar. Aferin size çocuklar. 


Yapılan resimler açılan sergide sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Ülkemizin önemli sorunlarından olan kadına şiddet konusunda sosyal bilinç oluşturmayı hedefleyen resim sergisine Yıldırım Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüsamettin Kaplan, Limak Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce ve Milli Eğitim camiasından birçok isim katıldı. 


Tayyare  Kültür Merkezi’nde düzenlenen resim sergisi için proje koordinatör öğretmenleri Ayşenur Aksu ve Alim Ataş’ın yaptığı açıklama şöyle: “Proje çalışmaları kadına şiddetin ülkemizde yaşanan istatistiklerini anlatan brief çekimleri ile başladı. Öğrencilerimiz ve ressamlarımızı bir araya getirerek önce “sanatın iyileştirici gücü” üzerinde söyleşi yaptık ardından şiddetin etkilerini yok etmeye yönelik atölyemizde resimler yaptık. “Ağaç yaşken eğilir dedik” ve öğrencilerimizde sosyal farkındalık yaratmaya çalıştık”. Oldukça etkileyici öyle değil mi?


Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ömer Yılmaz da eğitim kurumu olarak her yıl toplumun ihtiyaç duyduğu alanlarda sosyal sorumluluk projeleri yapmaya çalıştıklarını ifade ediyor. Bu yıl kadına yönelik şiddetin arttığını gözlemleyen öğrencilerin şiddetin azalması konusunda bir farkındalık oluşturmak istediklerine vurgu yapan Yılmaz, projeye destek veren öğrenci ve öğretmenlere de teşekkür etti. 
Sergi bir hafta boyunca Tayyare Klütür Merkezi’nde açık kalacak. Ziyaret etmenizi öneririm. 
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.