Evlada sahip çıkmak vatana sahip çıkmaktır

Mübarek Ramazan ayının başlamışıyla birlikte hayat biraz yavaşlasa da manevi iklim olanca tadıyla hissettiriyor kendisini. Ramazan hayra nasip olsun inşallah.

ABD ile İsrail’in birlikte organize ettiği bir kara günü daha İslam alemi sessiz sedasız izledi. Ümmetin çocukları bombalanırken, alçakça şehit edilirken İslam coğrafyası dediğimiz ülkelerden çıt çıkmadı. Rahmetli Erbakan hocamızın dediği gibi 1.7 milyarlık Müslüman dünyası olarak hala ebabillerin gelip zalimleri taşlamasını bekliyorsak o ebabiller gelse bile bizi taşlayacaktır.

İslam mücadeleyi emreder bize. Müslüman mücahit olmak zorundadır. Paranın metanın çıkarın peşine düşmüş zenginliklerini bu lüks ve şaşaalı yaşamının devamı için kullanan İslam ülkelerinin başındaki yönetimlerle maalesef İslam dünyasının bir adım öteye gitmesine imkan yoktur.

O halde çocuklarımıza sahip çıkıp iyi yetiştireceğiz. İlim fen matematik öğrenmelerinin, geleceğin teknolojilerini, geleceği şekillendirmenin bir parçası olmalarını sağlamak zorundayız. İşte cihatların en büyüğü bu olacaktır. Sadece dua ederek dünyadaki zum, ahlaksızlıkları, zalimlikleri, adaletsizlikleri gideremeyiz. Güçlü, bilgili, donanımlı, ileri gitmiş bir millet ve bir ümmet olmak zorundayız.

Maden dünyadaki mazlum coğrafyaların, mazlumların, kimsesizlerin ve en önemlisi ümmetin gözü Türkiye’de ve Türk milletinde, o halde bizim çok daha önemli ödevlerimiz ve görevlerimiz var. Devletimiz ve şanlı ordumuz b gün bu şartlarda gereğini yapacak yapıyor da.

Ancak hepimizin evlatlarımızı, nesillerimizi en donanımlı şekilde yetiştirme, ahlaklı dürüst bir neslin ortaya çıkmasına öncülük etmek durumundayız.

Müslüman görünümlü yoldan çıkmışların, gözü dönmüş para hırsıyla yananların, insanlığı madde ile ölçülür olanların nesillerimizi, geleceğimizi, ümmetin umudunu soldurmasına fırsat vermemeli, onurlu bir milletin onurlu evlatlarına yakışır nesiller için her ocak her hane her annenin bir mevzi olduğunu unutmamalıyız.

İlginizi Çekebilir

Bir kitap okursun hayatın değişir

Her çocuk okula başladığı andan itibaren kitaplarla haşır neşir olmaya başlar. Okuma kitapları özellikle onların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir