Gerici belediye içkiyi yasakladı!

Sokakta oturup içki içmek belediye kararı ile yasaklandı. Gerici belediye tarafından alınan bir kararla sokakta içki içenlere 250 lira ceza kesilecek. Belediye Başkanı sokakta oturma, uzanma, alkol alma ve toplanmayı yasaklayan belediye meclisi kararını imzaladı.

Tamamen yanlış anladınız. Türkiye’de değil. Yasağı getiren dünyaya adını şarapla duyurmuş Fransa’daki Besançon Belediyesi, karar özellikle yaz aylarında sayısı artan sokak dilencilerini caydırmak amacıyla alınmış. CHP’lilerin gidip Besancon Belediyesi önünde eylem yapmalarını ve laik Fransa’yı Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalmaya çağırmalarını bekliyoruz.

CHP deyince aklıma geldi muhalifler bir bir disipline sevk edilince Muharrem isyan etmiş. Haberde şöyle diyor;

“Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden parti yönetimine yüklenen İnce, “Olağanüstü Kurultay için imza verenleri disipline vererek yüzsüzlük yapmayın. TBMM’yi olağanüstü toplantıya çağıracağınıza olağanüstü kurultayı toplayın. Arkadaşlarımı disiplin kuruluna göndereceğinize yüreğiniz varsa beni gönderin” ifadelerini kullandı.

 İnce, şahsına hakaret eden kişilerin ödüllendirildiğini, kurultay talebinde bulunanların cezalandırıldığını belirterek, “Cumhurbaşkanı adayı yaptığınız kişiye hakaret edenleri ödüllendirip olağanüstü Kurultay talep edenleri disipline sevk ederek parti içi demokrasiden söz edemezsiniz” dedi.”

Bir dediği diğerini tutmayan Kemal de demiş ki;

“Muharrem Bey’in beklentisi ne onu bilmiyorum. Önce o beklentiyi dinlemem lazım. O çerçevede oturup karar veririz.”

Kemal ayrıca Ekonomik saldırıyla ilgili de konuşmuş. Saldırıdan dolayı hükumeti suçlayan Kemal dolar düşmeye başlayınca ağız değiştirip “Bu tiyatro, danışıklı döğüş.” demiş sonra da eklemiş:

“Hepimiz aynı gemideyiz doğru. Bir tane Türkiye var. Ama geminin tek kaptanı var.”

Bunlar çok kaptanlı gemilere alışkın tabii. Sittin senedir koalisyondan başka iktidar yüzü göremediklerinden öyle her halde. Hâlâ da bilmez ki çok kaptanı olan gemi tez batar…

CHP taifesi dolar düşünce, ekonomik saldırı çabuk savuşturulunca muhteşem bir sükutu hayale uğradı. Ortaya çıkıp ağzı dolu dolu “Pazartesi Euro 9 liraya çıkıyor.” diye çemkirenler dolar düşünce sus pus oluverdi.

İmdatlarına yeni alınan talimatlar yetişti. Her başarısızlıktan önce ve sonra algı yönetiminden başka bir şey kalmayanlar bu defa da algı yönetimine ağırlık verdi. Önce “Emekli maaşları ödenemeyecek durumda.” diye salladılar, maaşlar erkene alındı. Sonra “Memleket batıyor. Bakın iflas edecek şirketlerin listeleri.” Deyip listeler servis edildi. İş dünyası gayet rahat olduğunu açıkladı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu “Ahlaksız ve vicdansız insanlar tarafından hazırlanan ‘iflas eden şirket’ listeleriyle, şirketlere itibar cellatlığı yapıldığını üzülerek görüyorum. Altına kendi ismini ekleme cesareti göstermeden, firmalarla ilgili ‘zordalar, batıyorlar’ gibi dedikodular çıkarıp listeler hazırlamak ve bunları yaymak alçaklıktır, ahlaksızlıktır, ülkemize, milletimize ve ekonomimize ihanettir. Cumhuriyet Savcılarına çağrı yapıyorum. Bu tür kara listeleri hazırlayanları tespit edip, haklarında gerekli hukuki işlemleri başlatsınlar lütfen.” diye çıkış yaptı.

Fısıltı gazetesi ile “Bankalarda para kalmamış. Yüz bin liradan fazla çekmek isteyenlere paraları verilmiyormuş.” diye çamur atmaya başladılar. Tüm bankaların Genel Müdürleri çıkıp bunları yalanladı.

İnsanda biraz şeref ve haysiyet olur diyeceğim ama yalan haberleri yaymayı şiar edinmiş olanlara insan denmez ki…

 

İlginizi Çekebilir

Vurun Alinur Aktaş’a…

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş her ağzını açtığında CHP’li solak kesimin hedefi haline geliyor. Daha ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir