Gıda teröristleri işbaşında!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı dün yine halkın gıdasına hile katan yüzlerce firmayı teşhir etti. Sucukta at eşek eti mi dersin, yoğurtta jelatin mi dersin, kırmızı biberden soframıza koyduğumuz ya da dışarıda yediğimiz ürünlerin bir çoğunda akıl almaz hile ve hurdalar olduğu da böylece bir kez daha resmi makamlar tarafından teyit edildi.

İşin hile hurda ve sahtekârlık tarafında cezai müeyyidelerin çok daha sert olması gerektiğini düşünüyorum. Milletin sağlığı ile oynayan, sahte ürünlerle insanların en temel ihtiyacı gıdalarla oynayan işletmelere çok sert tedbirler alınmalı. İnsanlar gıda güvenliği konusunda bile kendilerini tehlikede hissediyorsa, bu gerçekten üzüntü verici bir durum. Başta kantinler, yemek sanayileri başta olmak üzere hile katana devlet asla acımamalı, millete ihanet edenlere gereken cezaları en ağırından vermeli. Gıda terörü de en az silahlı terör kadar tehlikeli bir durumdur ve önlemleri sert alınmalıdır.

Diğer tarafı ise her ne olursa olsun bu tehlikelerden korunmanın en kesin yolu evde yapmak. Sucuğu da kırmızı biberi de yoğurdu da evde yapmak mümkün. Dışarıdan aldığımız gıdaların hemen hemen tamamını doğal halleri ile alıp evde yapmak mümkün. Dıyarıya güvenemiyorsak, evimizde yapalım ve içimiz rahat yiyelim. Dışarda yemek durumdaysak mümkün olduğunca yüzde yüz emin olduğumuz işletmeleri tercih etmekte yarar var.

İlginizi Çekebilir

Meşhur olma fırsatını hiç kaçırmıyor Baro!

Bursa Barosu, mevzu şov ve gündeme gelmek oldu mu hiçbir fırsatı kaçırmıyor. Özellikle hedef iktidar ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir