Karargâh kurmuş

Karşı çık, işe yaramaz diye çamur at baktın olmuyor “zaten bizimdi” deyip geç. CHP’nin bütün bildiği bu. Ellerinde avuçlarında hiçbir proje yok. Çünkü proje üretmek için çabalayan yok. Akıllarında fikirlerinde bir tek şey var “Tayyip’ten kurtulmak” gerisi fasa fiso… Bunların koyu taraftarları daha da ileri giderek “Düşman gelip memleketi yönetse de razıyız, yeter ki Tayyip gitsin.” diyecek kadar alçaklaşabiliyor. Parti yöneticilerini tenzih ederim, henüz böyle bir lafı açıkça söyleyenini duymadım. Taraftarları arasında var, bildiğim bu.

Kendileri proje üretecek yetenekte ve çapta olmadıklarından sorduğunuzda “projelerimizi açıklarsak bunlar çalar.” diye savunma yapıyorlar. İşin garibi kemik seçmenlerinin bir bölümü da buna inanıyor. Neyse ki bunlara oy vermiş ve vermeyi düşünen çoğu kişi bu çapsızlığın farkında.

Tek projeleri var. O da algı yönetimi. Ortaya yalanlar atarak durumu idare etmeye gayret ediyorlar. Bu yalanlar arasında, Amerika Türkiye’ye ceza kesti, halkın hesaplarına el koyacaklar, millet krediyle aldığı evini arabasını kaybedecek gibi zırvalar mevcut.

Bir arkadaşımın sözü vardır. Çok yalan söyleyenler için “Yalan bilmem neresine karargâh kurmuş.” der. Bu tiplere pek yakışır bu söz. Gerçekten de yalan bunların şiarı haline geldi. İnanan olup olmayacağını hesaba katmadan, söyler söylemez rezil rüsva olacağını düşünmeden atıveriyorlar yalanı. Arada bir kişi bile inansa onlar için kâr.

Çünkü başka meziyetleri yok.

Çünkü yürek yok…

Sonra da oturup düşünüyorlar “Acaba biz neden bir türlü iktidar olamıyoruz?” diye.

Şimdi de Tuncay Özkan nam zat çıkmış bir TV kanalına sallıyor da sallıyor. İzleyen komedyen zanneder. Öyle bir savurmuş ki ayaliniz durur. Bakın ne demiş?

Marmaray’ı boğazın o kadim sularının altına kim indirdi? Bülent Ecevit indirdi. Bülent Ecevit yaptı Marmaray’ı. Neden yaptı? Kent trafik yoğunluğundan kurtulsun diye.”

Bunun daha ötesi yok. Gerçekten de yalan karargâh kurmuş bunlarda.

Tek projeleri var dedik ama haklarını yemeyelim. Şimdi Kemal çıkıp “Projelerimizi anlatıyoruz ama iktidar yanlısı gazeteciler, yazarlar görmüyor.” diye ağlar. Yeni açıkladıkları seçim “bildirgesinde” memleketi beş bölgeye bölmüşler. (Coğrafya da sıfır adamlarda demek) Bu beş bölgeye göre kalkınma planları varmış. Köylüyü kalkındırma da var arada.

Herhalde kalkındırıp geçmişte ağababalarının yaptığı gibi Ankara’ya da sokmaz bunlar. İnce de dikkat etsin es kaza CHP iktidara gelirse onu da sokmazlar Ankara’ya. Kasket giydiği için diyorum. Aşık Veysel’i bile kovalamışlardı da ona dayanarak.

Ha unutmadan söyleyelim, fakir ailelerdeki hanımlar derhal koşup bankada hesap açsın. Kemal iktidara gelince ayda biner lira yatıracakmış. Hesabı bir lirayla açarlarsa bunlar iktidara gelene adar geçen sürede işleyecek faizle trilyoner olurlar…

 

İlginizi Çekebilir

Şahsiyet

Kızıl derililer henüz gözyaşı yoluna revan olmamışlardı o vakit. Binlerce yıldır yaşadıkları topraklardan kafileler halinde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir