Saldırılar bitmez!

Memleketimize karşı yapılan saldırıların beklendik ve beklenmedik her yerden devam edeceğini defalarca yazdık. Bir daha söyleyelim bu saldırıların bitmesi için Türkiye’nin teslim olması ve Paganların isteklerine boyun eğmesi gerekir. Bu da olmayacağına göre saldırılar kesintisiz sürecek demektir. Gezi olmadı canavarca darbe girişimi o da olmadı ekonomik saldırılar. Araya serpiştirilmiş ve Fetö’nün kullanıldığı bilumum tezgahlar, içimizdeki hainlerin kullanıldığı algı yönetimleri devam edecektir.

İhanet genlerine işlemiş yaratıklar da buna çanak tutacaktır elbet. Ne diyor şair? “İhanet bir bilmecedir…” Aslına bakarsanız Attila İlhan günümüz hainlerini görse bilmeceyi çözerdi. Kimlerden geldiğini de yazardı bir şiirinde elbet. Belki de;

“gözlerinden yansıyan ihanetin kör yıldırımlarıdır

Kendi sesleri olmaz hep başkalarını konuşurlar

uzaktan kumandalı korkak farelerdir hainler …” falan diyecekti…

Saldırıların sinyalleri önceden geliyor aslında. Belki aba altından sopa gösterme gibi özellikle söylettiriliyor, belki de bunların kötü yüreklerinden gelen dilekleri bunlar. Hani şu “Pazartesi Euro 9 lira olacak!” ya da “Emekli maaşlarını bile ödeyemeyecekler…” türü lafları gibi. Bu şeytani kehanetleri ağızlarına tıkanınca sus pus oldular orası ayrı mesele…

Sözcü Gazetesi yeni bir kriz tellallığı yapmış;

“Ambargo doğalgazı vuracak.” Başlığını taşıyan yazıda Necdet Pamir’i konuşturmuşlar. Şöyle demiş Sözcü’ye göre;

“İran’dan ham petrol alıp ulaştırmada kullanıyoruz. Bu da vatandaşı doğrudan ilgilendirir. Asıl riskli alım doğalgaz. Kesinti ekonomimizi sarsar, hatta felç edebilir.”

Bunları gerçekten dedi mi? Dediyse nasıl söyledi? Nasıl yansıtıldı? Bilemem ama işaret edilen İran’ın doğal gazı kesebileceği veya ABD’nin durumu buna zorlayacağı ima ediliyor. Yani yeni kriz saldırısının bu olabileceği.

CHP’li vatanseverler! “Verin papazı kurtulun.” Diyor. Ardından “Diğer tutukluları da verin ne olacak canım?” diyecekler. Sonra da “Madenler ve petrollerin hakları ABD’ye verilse ne güzel olur?” diye bastıracaklar. İşin sonu “Güneydoğu’da Kürt devleti talebine” kadar gidecek bunlara bıraksanız. Ona bile karşı çıkmayıp “Ne olur kurulsa?” bile diyebilecek tıynette kişiler var ortalıkta.

Papaz işi uzadı. Bu doğru. Adam kullanılmış miadı dolmuş. Bize pek faydası yok. Bize faydası olmayan kilisenin papazı durumunda yani. İyi bir pazarlık için kullanılabilir tabii. Başkanımız gerekli politikaları uygulayacaktır. Akıl vermek elbet bize düşmez. Biz sadece olabilecekleri gündeme getirip yorum yaparız o kadar.

Gerçi bazı haberler yorum da gerektirmeyebiliyor. Bakın size bir örnek:

“CNN International’da yer alan analizde “Batı, Türkiye’yi kaybetmenin bedelini ağır ödeyecek” ifadeleri kullanıldı.”

İlginizi Çekebilir

Vurun Alinur Aktaş’a…

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş her ağzını açtığında CHP’li solak kesimin hedefi haline geliyor. Daha ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir