SON DAKİKA
Hava Durumu

Gazze bizim neyimize

Yazının Giriş Tarihi: 06.11.2023 11:02
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.11.2023 11:02

Gazze’de tarihte benzeri görülmemiş vahşi bir katliam devam etmektedir. Demokrasinin, uygarlığın, insan haklarının güya beşiği sayılan Batı ülkeleri, sırayla gidip İsrail’in yanında saf tutmuşlardır. İsrail’in katliamlarını, “İsrail’in kendini savunma hakkı” diye ilan etmişlerdir. Böylece İsrail, camileri, kiliseleri, hastaneleri, okulları, evleri, mülteci kamplarını bombalayıp kitlesel katliamlar yaptıkça “kendini savunma hakkını kullanmış olmaktadır.”

CB Erdoğan, Batının İsrail’e katliam ve işgal için verdiği şartsız ve sınırsız desteği için “Batının Yahudilere borcu var” diye açıkladı. Gerçekten Roma Generali Titus’un (M.S.60) Yahudileri sürgün etmesinden başlayarak, Batılılar binlerce yıl Yahudileri insan yerine koymamışlar, Yahudilerin Batılı ülkeleri, içten sömüren, fitne ve ahlaksızlığın kaynağı olarak görmüşlerdir.

Buna karşılık Yahudilerin Filistin’e dönme, orayı işgal etme çabalarını Batılı ülkeler sürekli desteklemiştir. Yahudileri Filistin’e göndererek, onların şerrinden emin olmaya çalışmışlardır. Binlerce yıl Batı ülkelerinde gettolarda yaşayan Yahudilerden kurtulmuş oldular. Tanrı dedikleri Hz. İsa’nın, katili saydıkları Yahudileri Filistin’e göndererek Müslümanlardan intikam almaya, başarısız kalan Haçlı seferlerinin öcünü almaya çalışmışlardır.

Teslim edilmelidir ki Yahudilerin Filistin’e dönmesi, tek başına Batılıların planlaması ve desteği ile olmamıştır. 19 Eylül 1918’de Filistin’e başlayan İngiliz saldırıları başlangıcında Osmanlı 7. Ordu Komutanı Kemal Paşa hiç savaşmadan geri çekildiği ve Osmanlı cephesinin çökmesine sebep olduğu için, Filistin’in İngilizlerin eline ve Yahudilerin işgaline düşmesinde büyük payı vardır.

Kemal Paşa CHP genel başkanı olduğu dönemde(1933), İstanbul Üniversitesinde Türk hocaların çoğunluğunu “CHP’ye yeterince bağlı değiller” diye kovmuş, yerlerine Almanya’dan kovulan Yahudileri tayin etmiştir. Dönemin şartları içinde Filistin’in Yahudilere bırakılması kadar olmasa bile Almanya’dan kovulmuş Yahudilerin, Türkiye’de üniversitede istihdam edilmeleri onlar için büyük bir kıyak olmuştur.

Oysa tarihte Yahudiler ile Türklerin hep iyi ilişkisi olmuştur. Avrupalılar, Yahudileri insan yerine koymaz hatta onları ırkları/dinleri nedeniyle toplu halde katletmeye çalışırken, Osmanlı Türkleri Yahudileri kurtarıp, İzmir, İstanbul ve Selanik gibi yerlere (1492) yerleştirmiş, Yahudileri mutlak bir kıyımdan kurtarmışlardır.

Osmanlı Padişahı II. Abdülhamit’ten Filistin’e yerleşme izni alamayan Yahudiler, Osmanlıları yıkmak için sömürgeci ülkelerle özellikle İngiltere ile ittifak etmişlerdir. Daha 1915’te Çanakkale Cephesine Avusturya kökenli John H. Patterson komutasında beş bin kişilik bir “Siyon Katır Birliği” İngiliz Ordusu içinde ve Osmanlılara karşı savaşmıştır. Aynı Siyon Katır Birliği, Eylül 1917 ve 1918’de yine İngilizlerle birlikte Osmanlı Ordusuna karşı savaşmıştır. Bu örneklerde görüldüğü gibi evet Batılı ülkelerin Yahudilere karşı tarihten kalan borcu olabilir. Bu yüzden Yahudilerin Filistin’de her türlü vahşetini alkışlamayı kendi görevleri arasında görebilirler.

Buna karşılık Türklerin Yahudilere borcu yoktur. Aksine Yahudilerin Türklere borcu vardır. İspanya’da katledilmelerinden Yahudileri Osmanlılar kurtarmışken, bankerler aracılığı ile Yahudiler, her zaman Osmanlı ekonomisini içten çökertmeye çalışmışlardır. Birinci Dünya Savaşında ise Osmanlının düşmanları İtilaf Devletleri safında yer alıp, Türklere karşı nankörlük etmişlerdir. Yahudiler, kendilerine gönderilmiş bazı resulleri öldürerek, kitapları tahrif ederek, ilahi nimetleri unutarak Allah’a karşı nankörlük etmişken, Türklere karşı neden etmesinler, denilebilir? Evet Yahudilerin ezici çoğunluğu nankörlüğü bir hayat tarzına dönüştürmüşlerdir.

Gazze’de bir aydır katliam sürerken “İslam ülkeleri” aciz bir şekilde, İsrail’in suç ortağı olan Batılı ülkelere “İsrail’i durdurun, ateşkes olsun” diye yalvarmaktadırlar. İİT’na bağlı 57 ülkenin 17.5 milyon askeri varken(Yeni Şafak, 21 Ekim 2023), Gazze’ye yardım için 17 asker bile  yardımına göndermediler. Ateşkes yaptırın diye şimdi Batılı ülkelere yalvarmaları utanç vericidir. İslam ülkeleri ABD ve İsrail ile ticaretlerini bile kesememişlerdir.

Neredeyse her hafta İsrail’i haritadan silme kampanyaları başlatan İran/fars liderleri kaçamak bir iki kınamanın dışında, Gazze’nin feryadını duymadılar, görmediler. Oysa “Filistin’i kurtarmak için Kudüs Tugayları” kurmuşlardır. Gazze yanıp kül olurken nerededir o Kudüs Tugayları? Elbette Suriye’de, Irak’ta ve Yemen’de halka karşı katliam suçu işlemeye devam etmektedirler.

İsrail katliamlarını arttırdıkça, Türkiye’de bir kesim bunun sorumlusu olarak, İsrail’i değil Hamas’ı suçlamaktadır. Sabah akşam Hamas’ın terörist olduğuna insanları inandırmaya çalışmaktadır. Tıpkı Batılı sömürgeciler gibi İsrail’in savunma hakkından söz etmektedirler. Hamas’a özellikle Araplara karşı kin ve nefret yaymaktadırlar. Yüzyıldan beri “Arapların Filistin Cephesindeki ihanetlerinden” söz ederler ama Siyon Katır Birliğinden ve 7. Ordunun sebepsiz yere cepheyi terk ederek, İngiliz işgalini kolaylaştırmasından hiç söz etmezler.

BM Genel Sekreteri Antonio Gutters bile Hamas’ı “terör örgütü” saymaz ve İsrail’i katliamları için kınarken Türkiye’de faşizmi bayraklaştıran bir kesim, Gazzeli çocukların katledilmesi yerine Birinci Dünya savaşını, 7. Orduyu istisna tutarak, yazık ki tartışmayı tercih etmektedir. Aslında Hamas tartışmaları İsrail’in işgal ve katliam işlerini kolaylaştırmaktadır. Yahudilerin Filistindeki hakimiyetleri 150 yılı geçmezken, Filistin İhşidilerden (935) başlayarak Atsız/Artuk Bey, Büyük Selçuklu, Memlüklü ve Osmanlı zamanında sekiz yüzyıl Osmanlı egemenliğinde kalmış bir yerdir.

 Oysa hiçbir katliamcı zalim topluluk kalıcı değildir. Tarih onların lanetli hatıraları ile doludur. İsrail’in akıbeti de onlardan farklı olmayacaktır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.