SON DAKİKA
Hava Durumu

Mustafa Başkan’a o metni kim yazdı?

Yazının Giriş Tarihi: 26.08.2022 20:04
Yazının Güncellenme Tarihi: 26.08.2022 20:04

Bursa bir kez daha yakından gördü ve tanıklık etti ki Cavit Çağlar’ın gazetesinde Bursa ve Bursalılar adına bir haber okuyamazsınız.

Peki, ne okursunuz? 
Çağlar ve avanesi ne istiyorsa onu okursunuz. Çağlar ve avanesi kimlerle el ele verip rant işlerini görüyorsa onların goygoyunu okursunuz. Ancak bu şehirle ilgili konuları okuyamazsınız. Çağlar’ın ve dostlarının işine ne geliyorsa onu okur, işlerine ne geliyorsa onları okuyamazsınız. 


Son örnek iki yazısı birden sansürlenen, hatta baskı durdurularak gazeteden yazısı çıkartılan köşe yazarı Mustafa Özdal.

Budapeşte Kahramanlar Meydanı’yla ilgili yazısı ve hemen ardından Hisar Projesi ile ilgili yazısı yönetim tarafından yayından kaldırılan Mustafa Özdal, 10 gün izne çıkarıldı. 


Bu iki yazıdan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar çok alınmış. Yazıları defalarca okuduk. Alınacak ne var diye düşündük ve neden alındığı yönünde bir tahminimiz var. O tahminimizi yazmadan önce şu sansür işini bir tamamlayalım. 


Mustafa Dündar, Büyükşehir Belediye başkanlığı hayalleri ile gününü dolduran bir isim. Osmangazi’de 3. Dönemi ve artık burada aday olamayacak. Yani artık tek bir umudu var o da Büyükşehir Belediyesi. O nedenle de atışlarını hep o yöne doğru yapıyor.


Şu meydana bir gelelim önce. 


Osmangazi Meydanı diye projelendirilen ve şu anda ticari bölümleri bütün çirkinliği ile görünmeye başlayan meydan, aslında Kent Meydanı AVM’nin bir başka versiyonu. Oldukça fazla ticari alanı var ve meydandan çok AVM’ye benziyor. Birkaç ortak kullanım alanı dışında öyle sosyalliği de olmayan bir yer. Şimdi meydanla ilgili eleştiriler üzerine yöneleceği için Mustafa Özdal’ı kolay lokma diyerek yemeye kalktı. 


Mustafa Dündar zenginleri sever. Onların işleriyle ilgilenir. Hem zengin hem de hemşeri olunca Cavit Çağlar ağabeyine karşı saygıda kusuru hiç olmaz. İddiayla söylüyorum Cavit Çağlar’ın Organize Sanayi Bölgesi’ndeki SİFAŞ ve Polylen arazilerine dikmek istediği kulelerin görseli Dündar’ın telefonunda vardır. Sevgisi o derece yani. Eh Cavit ağabeyine rica edip Mustafa Özdal’ın yazılarını kaldırttı. Hatta baskıyı durdurdu. Bunun bir bedeli vardır ama tabi belediye bütçesinden olacağı için önemi yoktur. Dündar’ın cebinden çıkmadıktan sonra her para her türlü kullanılabilir. 


Neyse gelelim Mustafa Dündar’ı küplere bindiren, akıllara zarar bir açıklama yaptıran bu iki yazıdan alınmasına neden olan asıl meseleye. Mustafa Dündar hiç şüphe etmiyoruz ki asıl Hisar Projesi ile ilgili Alinur Aktaş ve Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a yürüyor yaptığı açıklamada.


3 dönemdir Hisar Projesi diye ara sıra gündeme taşıdığı ancak hiçbir şey yapmadığı bölgedeki proje Büyükşehir Belediyesi’ne verilince, Dündar’ın nasırına basılmış oldu. Bunun ortaya çıkmaması en azından seçim sürecine kadar konuşulmamasını istiyordu. Ancak Mustafa Özdal’ın makalesiyle bu ortaya çıktı. 
Bakan, Büyükşehir Belediyesi ile yürütülsün her türlü desteği veririz diyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Hanlar Bölgesi’nden sonraki hedef proje diye açıklama yapıyor ve elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi Mustafa Dündar bir gazeteci üzerinden çirkin bir siyaset kurguluyor.

Dündar’ın skandal açıklamasının da olduğu haberi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz: https://www.sehirmedya.com/manset-haberler/osmangazi-belediye-baskani-mustafa-dundar-esi-gorulmemis-bir-skandal-h337993.html


O metni kim yazdı merak ediyoruz.

Bir belediye başkanına dahası AK Partili bir belediye başkanına hiç yakışmayan, onu adeta oyun dışına atmaya çalışan metin, adeta Mustafa Dündar’ı yemek için kurgulanmış ve onun adına yayımlanmış. 


Kabinenin en başarılı bakanlarından biri olan Murat Kurum ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı hedef aldığı çok net olan metinde, adeta Kurum ve Aktaş’a da bir meydan okuma var. Arada bizim Mustafa Özdal kurban ediliyor ayrı. Mustafa Başkan’a tavsiyemiz, o metni defalarca okuması ve nasıl bir oyunun içine düştüğünü görmesidir. Olmayacak bir hayalin peşinde olmayacak işler yapıyor başkan. Ne yazık ki akıl verenleri de daha da derine gömülsün istiyorlar. 


Budapeşte Kahramanlar Meydanı’nın tarihçesini oldukça iyi ezberleyen Mustafa başkan, keşke Osmangazi’nin değerini anlayabilmiş olsaydı.

İşte o zaman doğru düzgün bir meydanı Bursa’ya hediye eder, yıllardır sadece adı var kendi yok Hisar Projesi’ni gösterirdi. 


 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.